88633927

  راه حل ها


مدیران و مجریان برای مدیریت هر چه بهتر کسب و کار به راه حل های هوش تجاری نیازمندند. سازمانهایی که در پیاده سازی راه حل ها شکست خورد اند، از دستیابی یه مزایای رقابتی بازمانده اند. برای دستیابی به موفقیت در محیط تجاری امروز سازمان ها باید :

آمادگی خود را برای رویارویی با چالش هایی که از حقایق کسب و کار ایجاد میشوند ارزیابی کنند.

برای فعالیت های هوش تجاری راه حل های مناسب ایجاد کند.

بهترین تجربیات را بررسی نماید و هزینه های پنهان را تخمین بزند.

موضوعات کلیدی تحلیلی در این بخش عبارتند از:

تلفن همراه، به یک همراه همیشگی در زندگی انسان‌ها تبدیل شده است. این دستگاه همانند کیف پول یا کلید منزل نزد افراد، با امکانات و کارایی‌های بسیار از جمله تماس تلفنی، گشت‌زنی در اینترنت، ارسال و دریافت ای‌میل‌ها و پیامک‌ها، گرفتن عکس یا فیلم، گوش دادن به موزیک، سیستم ناوبری، تجارت و کاربردهای بسیار دیگر، سفیر غم یا شادی انسان‌ها در زندگی است. با تلفن همراه، کاربران در هر زمان و هر مکانی در دسترس هستند. در عمل ثابت شده که مشترکان، بیشتر تمایل به دریافت اطلاعات از طریق تلفن همراه دارند. پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که گشت‌زنی از طریق تلفن همراه به‌تدریج محبوب‌تر از گشت زنی با رایانه شده است. تلفن همراه همواره روشن است و کاربر می‌تواند به سرعت اطلاعات را دریافت کند. کاربرانی که از تلفن همراه فقط به‌منظور تلفن‌زدن یا ارسال پیام کوتاه استفاده می‌کنند، خیلی از چیزها را از دست می‌دهند.در این مقاله، نقش تلفن همراه در افزایش بهره‌وری در زندگی روزمره مورد بحث قرار می‌گیرد.
پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.
همزمان با رشد وب ، عموميت يافتن استفاده از کامپيوترهای شخصی و پيشرفت های مهم در زمينه دستيابی به شيکه های با سرعت بالا ، پردازش های توزيع شده بشدت مورد توجه قرار گرفته است . در اين نوع پردازش ها ، همواره می بايست بر دو اصل مهم تاکيد و راهکارهای مناسب را دنبال کرد. اولين مسئله توجه به معماری مبتنی بر Component برای توليد نرم افزار و دومين مسئله نحوه تبين ارتباط بين عناصر ذيربط و تشکيل دهنده يک نرم افزا ر در محيط هائی با پردازش های توزيع شده است . برنامه های مبتنی بر وب که خود نمونه ای از پردازش های توزيع شده می باشند از مدل N-Tier پيروی می کنند. کليد طلائی طراحی اين نوع نرم افزارها ، توانائی نوشتن عناصر ( اجزاء) بگونه ای است كه از يكطرف امكان بكارگيری آنها بسادگی در لايه ها و حتی چندين برنامه فراهم شده و از طرف ديگر امكان ارتباط اين عناصر با يكديگر صرفنظر از زبان برنامه نويسی استفاده شده و ساير موارد ذيربط ، فراهم گردد. ما مي بايست جعبه های سياهی را طراحي كنيم كه صرفنظر از ماهيت درون هر يك ، قادر به استفاده از توان آنها در بخش يا بخش های از يك و يا چندين نرم افزار باشيم .